TwitterFacebook

Wyszków (gmina Zabrodzie): Nowa droga asfaltowa w Słopsku

Mieszkańcy Słopska, w gminie Zabrodzie doczekali się drogi asfaltowej przy ul. Kolonijnej. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Choć inwestycja dotyczyła 715 metrów drogi, to jak twierdzą mieszkańcy, zdecydowanie poprawi ich komfort życia. Jak przyszła wiosna to ta droga była nieprzejezdna. Zimą też była makabramówi jeden z mieszkańców. Dzięki tej drodze jesteśmy odcięci od zalewu, dlatego że ona jest wyżej niż normalny teren. Bardzo dużo ludzi się tutaj pobudowało, dużo też jest działkowiczów. Poza tym, tu są ludzie aktywni, rozwinęły się zakłady. Ta inwestycja zdecydowanie była potrzebnadodaje kolejny.

Odcinek tej drogi kosztował 527 tys. zł. Udało się go zrealizować, dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 150 tys. zł. Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego na pewno będziemy wspierać takie inwestycje. Mamy do rozdysponowania 30 mln zł na drogi transportu rolniczego i 100 mln zł na drogi powiatowe. Chcemy też poprawić stan techniczny dróg wojewódzkich. To wszystko razem wzięte powoduje, że Mazowsze pięknieje i staje się coraz bogatsze mówi Marian Krupiński, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Jak zapowiedział radny sejmiku, powiat wyszkowski może liczyć również na wsparcie w ramach projektu związanego z modernizacją obiektów sportowych, ale też na doposażenie Straży Pożarnej i ochronę zabytków. Dofinansowane też zostaną organizacje pozarządowe.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *