TwitterFacebook

Wyszków: Kolędą i pastorałką wyśpiewali podium w powiecie

Wyłoniono najlepszych wykonawców kolęd i pastorałek w powiecie wyszkowskim. W konkursie rywalizowały ze sobą 22 zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Przegląd kolęd i pastorałek organizowany jest przez powiat od 19 lat.

XIX Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek został podzielony na cztery kategorie wiekowe. Jury w składzie: przewodniczący Józef Bieganowski, Danuta Deptuła, Katarzyna Jermacz i Alicja Zapolska oceniało najlepszych artystów wyłonionych z gminnego konkursu. – Poziom był tak wyrównany, że dosłownie niuanse decydowały o werdykcie. Być może niektórzy będą czuli się rozczarowani, ale nie mogliśmy przyznawać miejsc ex aequo – mówił przewodniczący Józef Bieganowski. Na podium stanęli:

Kategoria A (klasy 0-III)
I miejsce:
Maria Łada, Zuzanna Prus, Tobiasz Baranowski, Julia Ćwik, Alicja Jończyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku za utwór „Pastorałka do od serca do ucha”
II miejsce: Maciej Długołęcki, Aleksandra Icińska, Paulina Karpińska i Dominika Kobiałka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle za utwór „Gwiazda świeci nad stajenką”
III miejsce: Maja Bryczyńska, Wiktoria Gąsior, Zofia Pich i Julia Wykowska ze Szkoły Podstawowej w Somiance za utwór „Pastorałka od serca do ucha”

Kategoria B (klasy IV-VI)
I miejsce: Łucja Zwolińska, Sandra Napiórkowska, Dawid Przychodzki, Jakub Kępka, Kajetan Karłowicz
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu za utwór „Zasypia wiat mroźną nocą”
II miejsce: Zuzanna Ginko z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brańszczyku za utwór „Gwiazdki święcą nad stajenką”
III miejsce: Michał Bloch, Katarzyna Filipiak, Kinga Nowak, Agata Rosińska, Jakub Rychlicki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle za utwór „A cóż z tą dzieciną”

Kategoria C (klasy VII oraz gimnazjalne)
I miejsce:
Gabriela Rucińska ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach za utwór „Pastorałka braterska”
II miejsce: Zuzanna Piórkowska, Patrycja Michalak, Kamila Kiełczewska i Damian Ordak z Zespołu Szkół w Starym Bosewie za kolędę „Triumfy Króla Niebieskiego”
III miejsce: Andżelika Krawczyk z Gimnazjum w Woli Mystkowskiej za kolędę „Cicha noc”
W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla Wiktorii Kukwy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie za utwór „Kiedy nam do siebie bliżej”

Kategoria D (szkoły ponadgimnazjalne)
I miejsce:
Kamil Rosłoniec, Karolina Zwolińska, Julia Antoniak, Olga Getka z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie za utwór „Gdzie jest nasze Betlejem”
II miejsce: Kamila Soliwoda z CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie za utwór „Babci zegar”
III miejsce: Aleksandra Zawadzka, Magdalena Witkowska, Karolina Tarnażewska, Patryk Fankidejski i Wiktoria Gajewska z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie również za utwór „Babci zegar”
W tej kategorii wyróżniono: Sandrę Przybysławską i Natalię Szczechurę z Zespołu Szkół nr 1 za utwór „Mario, czy już wiesz?”.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *