TwitterFacebook

Wyszków: Niedokończona budowa boiska zakończy się w sądzie

Budowa boiska sportowego w Parku Miejskim, realizowanego w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez stworzenie terenów zieleni w Wyszkowie” została wstrzymana. Wykonawca odstąpił od umowy.

Boisko sportowe do gry w koszykówkę i tenisa ziemnego powinno zostać zrealizowane do 30 czerwca. Jednak wykonawca po zrobieniu podbudowy odstąpił od umowy. Wykonawca rozpoczął inwestycję, wykonał podbudowę pod wierzchnią warstwę i zszedł z budowy. Dodatkowo nie dotrzymał terminu. Oczywiście nie zgodziliśmy się z jego odstąpieniem. Wystąpiliśmy z wnioskiem, że gmina odstępuje z winy wykonawcy – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim, Urszula Fijałkowska. Do wykonania jest jeszcze nawierzchnia mineralno-żywiczna o grubości 5cm, montaż ławek i oświetlenie boiska. Nie została również odebrana przez inspektora nadzoru jedna z nawierzchni podbudowy. Sprawa ma trafić do sądu.

W ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez stworzenie terenów zieleni w Wyszkowie” w parku oprócz budowy boiska, powstał już nowy plac zabaw. Ponadto projekt obejmuje zagospodarowanie skweru przy ul. Szpitalnej oraz terenów przy ul. 1 Maja, Komisji Edukacji Narodowej, Chopina i al. Piłsudskiego. Całkowita wartość zadania to ponad 6,5 mln zł, z czego kwota dofinansowania wynosi ponad 5,5 mln zł.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *