TwitterFacebook

Wyszków: Nieodśnieżany wiadukt, czy niekompetentni kierowcy? [VIDEO]

Przejazd przez nowy wiadukt w okresie zimowym okazał się nie taki oczywisty, jakby się mogło wydawać. Szczególnie dla kierowców samochodów ciężarowych. Naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim zapewnia, że standardy związane z odśnieżaniem estakady są zachowane, a wiadukt traktowany jest priorytetowo. Przyczyna utrudnień w ruchu upatrywana jest w kompetencjach kierowców.

Wiadukt nad przejazdem kolejowym został wybudowany w ubiegłym roku w ramach obwodnicy śródmiejskiej etap III i IV. Problem z przejazdem przez estakadę w aktualnych warunkach atmosferycznych poruszyła na dzisiejszej (10.01) sesji radna Monika Bieżuńska. Jak poinformowała, na prośbę mieszkańców zgłosiła już wcześniej tę sprawę do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim. Naczelnik zareagował bezzwłocznie, ale efektów nie widać – Cały czas sytuacja się powtarza. Chodzi mi o lepsze posypywanie tego wiaduktu. Na Facebooku pojawiają się filmiki, na których widać, że kierowcy ciężarówek nie mogą na ten wiadukt wjechać – mówiła.

Dzięki uprzejmości jednego z naszych czytelników publikujemy nagranie wideo, na którym widać, jak samochód ciężarowy zjeżdża z wiaduktu do tyłu, co wskazuje na napotkane utrudnienia.

Wiadukt jest dość stromy (6% nachylenia po dwóch stronach podjazdów), ale spełnia wszystkie warunki techniczne – informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim Robert Garbarczyk, ponadto jest traktowany priorytetowo pod względem odśnieżenia – Zawsze, kiedy następuje opad atmosferyczny wiadukt jest w pierwszej kolejności zabezpieczony i przygotowywany do tego, żeby był przejezdny – mówi naczelnik i jak zapewnia, wiadukt utrzymywany jest zgodnie ze standardami obowiązującymi na terenie gminy, a nawet wyższymi – Dorównujemy drogom krajowym, jeśli chodzi o odśnieżanie, posypywanie i skuteczność zabezpieczania tego wiaduktu w momencie kiedy następują zmiany atmosferyczne.

Naczelnik informuje, że utrudnienia w podjeździe to sporadyczne sytuacje i upatruje to w kompetencjach kierowców – Moim zdaniem jest to kwestia niedoświadczenia kierowców, co też widać na ulicach na co dzień. Widzę, jak niektórzy kierowcy nie radzą sobie z obecnymi warunkami atmosferycznymi. Odnoszę wrażenie, że też nie chcą tego doświadczenia nabyć.

Przypominamy, że przejazd pod wiaduktem jest niemożliwy przez zlikwidowanie przejazdu kolejowego, o czym pisaliśmy TUTAJ.

MG/w24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *