RN
TwitterFacebook

Wyszków: Nowa droga w Brańszczyku jeszcze w tym roku

Droga powiatowa na odcinku od wiaduktu Turzyn/Zakręzie do skrzyżowania ulicy Bielińskiej i Chopina w Brańszczyku zostanie wyremontowana. Ciągłe poprawki asfaltu po zimie nie będą już potrzebne.

Około 2-kilometrowa droga na odcinku Brańszczyk-Turzyn wymaga ciągłych poprawek, zwłaszcza po zimie. Kierowcy stale muszą omijać wyrwy w asfalcie i uważać na zniszczone krawędzie drogi.  Jednak to ma być ostatni sezon „łatania dziur” na tej drodze. W tym roku jezdnia zostanie wyremontowana całkowicie. Dodatkowo zostanie wykonane utwardzone pobocze, bezodpływowe rowy, pojawią się też nowe zjazdy, przebudowaniu ulegną wpusty uliczne, a istniejące przepusty zostaną zmodernizowane. To wszystko ma poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, mówi wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski – Dzięki tej inwestycji zostanie poprawiony układ komunikacyjny, ale też będzie lepsza dostępność do głównych szlaków transportowych. To też zwiększy dostępność do miejsc aktywności gospodarczej i na pewno wpłynie na jakość życia miejscowych, ale i turystów. Dodatkowo dzięki remontowi pojawią się możliwości utworzenia nowych terenów pod działalności gospodarcze.

Droga została dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019”. Całkowita wartość zadania wynosi 2 mln 267 tys. przy 50% dofinansowaniu z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostała kwota leży po połowie po stronie gminy Brańszczyk i powiatu wyszkowskiego. Prace rozpoczną się w drugiej połowie roku.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *