RN
TwitterFacebook

Wyszków: Po alkoholu, za kierownicą, z prędkością 170 km/h

Kierowca hondy pędził z prędkością 170 km/h drogą krajowa z Wyszkowa do Serocka. Nie dość, że przekroczył dozwolona prędkości o 80 km/h to jeszcze kierował będąc po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

W sobotni wieczór mieszkaniec Wyszkowa zwrócił uwagę policjantów ruchu drogowego bo jechał samochodem znacznie szybciej niż było to dozwolone. Na odcinku drogi, którym się poruszał, maksymalna prędkość wynosi 90 km/h., tymczasem wideorejestrator pokazał, że kierowca przekroczył tę granicę aż o 80 km/h. Mężczyznę zatrzymano w miejscowości Kręgi pod Wyszkowem, gdzie pędził  z prędkością170km/h.

Co więcej, w trakcie przeprowadzanej kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-latka. Badanie wykazało, że jest w stanie po użyciu alkoholu (0,24‰ promila). Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W oparciu o obowiązujące przepisy prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu skutkuje obligatoryjnie zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Nieodpowiedzialny kierowca za przekroczenie prędkości został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Źródło: KPP Wyszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *