TwitterFacebook

Wyszków: Po świętach rozbiórka ul. Centralnej. Będą utrudnienia

Rusza remont ulicy Centralnej w Wyszkowie. Infrastruktura podziemna pod inwestycję przygotowywana jest już od prawie miesiąca. Urząd przekaże plac budowy wykonawcy w środę. Prace rozbiórkowe mają rozpocząć się po świętach.

Remont ulicy Centralnej na odcinku od ul. Geodetów do ul. gen. Władysława Sikorskiego to jedna z ważniejszych inwestycji gminy na ten rok budżetowy – Jest to jedna z głównych dróg w osiedlu, który nazywamy potocznie „Osiedlem Polonez”. To jest szkieletowa ulica tego układu komunikacyjnego. Istniejący tam stan od wielu lat wymagał podjęcia poważnych prac remontowych – mówi Adam Mróz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

Aktualnie, od 19 marca na ulicy trwają prace podziemne polegające na wymianie głównego kanału sanitarnego, które realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W środę, 17 kwietnia urząd przekaże plac budowy wykonawcy, którym jest wyszkowska firma Drogowiec S. C Maciej i Wacław Wojtaszek. W zakresie inwestycji są m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, przygotowawcze, wycinka drzew i krzewów, wykonanie jezdni głównej o nawierzchni asfaltowej, zjazdów, chodników, ciągów rowerowych, parkingów, zatoki autobusowej, czy też budowa sieci kanalizacji deszczowej i linii oświetlenia ulicznego. Urząd liczy na współpracę z mieszkańcami ulicy. – Już dzisiaj przepraszamy za wszystkie utrudnienia, które z pewnością powstaną. Dziękujemy też i będziemy wdzięczni za obserwacje wykonywanych robót, za podpowiedzi. Z pewnością będziemy prosić o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że ulica będzie w dużej mierze rozkopana i częściowo nieprzejezdna. Oczywiście zapewnimy dojazdy dla mieszkańców – podkreśla naczelnik.

Jednak przede wszystkim mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo remont ma potrwać do końca września. Przebudowa ulicy Centralnej to koszt ponad 4,8 mln zł.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *