RN
TwitterFacebook

Wyszków: Ponad pół miliona złotych na sport i kulturę

Rozstrzygnięto pierwsze konkursy dla organizacji pozarządowych w Gminie Wyszków. Pomiędzy oferentów rozdysponowano 507 520,00 zł. Większa część dotacji została przeznaczona na sport.

Dotacje gminne zostały rozdzielone na podstawie zakresów pod jakie podlegają oferenci, a także zadań, które wykonują. W zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2018 na wspieranie działalności związanej z prowadzeniem wyszkowskiej orkiestry Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała 20 000 zł. Na działania związane z prowadzeniem zespołów tanecznych, wokalnych i rockowych Fundacji Wyszkowski Teatr Tańca przyznano 13 300 zł. Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej otrzymało 12 000 zł na prowadzenie zespołu śpiewaczego „Wyszkowiacy”.

Prawie 408 tysięcy złotych na okres od stycznia do czerwca rozdysponowano między wyszkowskie kluby sportowe. W zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na prowadzenie sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym wspieranie szkolenia sportowego w piłce nożnej Miejski lub Sportowy Bug Wyszków otrzymał 86 000 zł.
3 220 zł przyznano Stowarzyszeniu Integracji i Rozwoju Rybna na prowadzenie sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym wspieranie szkolenia sportowego w piłce nożnej i sztukach walki.
UKS Olimp na upowszechnianie i rozwój dyscypliny sportu piłki nożnej kobiet otrzymał 35 000 zł.
Na zadanie „Upowszechnienie Futbolu Amerykańskiego wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Wyszków w 2018 roku” Stowarzyszenie Rhinos Wyszków dostało 23 000 zł dotacji.
KS Camper Wyszków na zadanie „Akademia piłki siatkowej APS Camper Wyszków” otrzymało 17 000 zł.
Dla MKS Gimnazjon Apin Wyszków przyznano 25 000 zł na prowadzenie sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym wspieranie szkolenia sportowego w sztukach walki.
Uczniowski Klub Sportowy Polonez na starty w zawodach sportowych dzieci i młodzieży na szczeblu minimum wojewódzkim otrzymał po 10 000 zł na pływanie i piłkę siatkową.

Kolejny konkurs został rozstrzygnięty z zakresu upowszechniania i rozwoju sportu. Ponownie najwyższą kwotę dotacji otrzymał MKS Bug Wyszków – 75 000 zł.
Na zadanie „W drodze do kariery! Doskonalenie umiejętności piłkarskich młodych zawodników przez rywalizację sportową” UKS Jedyna uzyskała 6 300 zł.
W tym konkursie ponownie uwzględniono również KC Camper Wyszków i Stowarzyszenie Rhinos Wyszków. Na upowszechnienie i rozwój piłki siatkowej przyznano 58 000 zł, a Futbolu Amerykańskiego 700 zł więcej, czyli 58 700 zł dotacji.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *