TwitterFacebook

Wyszków: Sołtys Kamieńczyka apeluje do plażowiczów

Nad rzekę Liwiec do Kamieńczyka przyjeżdża coraz więcej osób. Malownicze tereny zachęcają do relaksu nie tylko lokalnych mieszkańców, ale też osoby z sąsiednich miast. Sołtys Marek Curuł apeluje o zachowanie porządku i bezpieczeństwa.

– Jako sołtys Kamieńczyka serdecznie zapraszam działkowiczów, letników i mieszkańców powiatu. Cieszę się, że tak wiele osób nas odwiedza, ale drodzy państwo, nie zapominajmy o porządku. Dzisiaj jest pan w tym miejscu, jutro będzie pan w innym, a pozostawione śmieci będą utrudniały życie pozostałym wypoczywającym. Ja rozumiem, że plażowicze grillują i co tylko, ale szanujmy się nawzajem mówi sołtys Marek Curuł.

Wzmożona liczba plażowiczów to także wynik zamkniętego kąpieliska w Wyszkowie. Sołtys przypomina, że Liwiec choć płytki, to jednak może być niebezpieczny – Proszę o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą. Szczególnie jeśli chodzi o ujście Liwca do Bugu, gdzie dzięki Bogu jeszcze w tym roku nikt się nie utopił. Jednak pamiętajmy, że w latach poprzednich doszło do wielu utonięć. Proszę zachować wszelkie środki ostrożności.

Sołtys informuje, że Liwiec nie został jeszcze zbadany przez sanepid. Jednak niepokojących zgłoszeń od mieszkańców w sprawie zanieczyszczenia wody do tej pory nie było.

MG

1 komentarz

  1. Łysy Odpowiedz

    Panie Sołtys trzeba jeszcze ogarnąć te śmieci co pozostają przy drodze i lądują w rowach. Może opłate jakaś od turystów za zbieranie po nich syfu pozostawionego trzeba wprowadzić aby była mobilizacja… 🙄🙄

    Szanowni turyści, mieszkancy skoro wasze bagażniki jadąc do Kamienczyka nad Liwiec, pomieściły te rzeczy to zapewne w drodze powrotnej jak już skonsumujecie zawartość to miejsce na śmieci się znajdzie… Bo inaczej na następny przyjazd będzie wam towarzyszył smród rozkładających się pozostałości po Was samych…. szanujmy zielone miejsca bo warto do czystych miejsc wracać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *