TwitterFacebook

Wyszków: Trwa zbiórka na mikrobusa dla niepełnosprawnych

Jest szansa na nowego mikrobusa dla podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wyszkowie. Część pieniędzy pokryje dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostała kwota leży po stronie ofiarodawców.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wyszkowie prowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy na 9-osobowego busa dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Jego koszt to ok. 150 tys. zł.

Na ten samochód zbieramy już wiele lat, odkładając co roku parę groszy. Jesteśmy organizacją pozarządową i niedochodową, w związku z tym na niczym nie zarabiamy. Złożyliśmy wniosek do PFRON-u, wiemy już na pewno, że jest pozytywnie rozpatrzony i otrzymamy 80 tysięcy zł, ale pozostałą kwotę musimy zebrać sami – mówi Urszula Mikołajczyk, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie.

Pierwsze publiczne zbiórki zostały już przeprowadzone. Dzięki trzydniowej akcji przy jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Pułtuskiej, a także jednodniowej przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie i parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym udało się zebrać blisko 15 tys. zł.

Kolejne zbiórki zaplanowane są na 30 września przy sanktuarium Świętej Rodziny oraz 28 października przy sanktuarium św. Idziego.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *