RN
TwitterFacebook

Wyszków: Z nożem w ręku biegał po ulicy

Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek prokuratury i policji zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec mieszkańca Wyszkowa zatrzymanego przez policjantów wydziału kryminalnego. Mężczyzna podejrzany jest między innymi o posiadanie nielegalnej broni i amunicji.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które dyżurny wyszkowskiej jednostki policji otrzymał w niedzielę, 8 września. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijany, agresywny mężczyzna biega przed blokiem przy ul. Bankowej trzymając w dłoniach noże. Agresor wcześniej zniszczył drzwi sąsiadów i kierował wobec nich groźby. Zgłoszenie potwierdzili policjanci wysłani natychmiast na miejsce zdarzenia. Chwilę później 36-latek był już w rękach policjantów. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli też nielegalną broń, amunicję i narkotyki.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (11.09) usłyszał zarzutu posiadania nielegalnej broni i amunicji, środków odurzających i kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenie mienia. 36-latek postanowieniem sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie broni palnej lub amunicji do niej bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *