TwitterFacebook

Wyszków: Za mało miejsc w przedszkolach

W wyszkowskich przedszkolach brakuje 81 miejsc dla dzieci w wieku 3 lat, 22 miejsc dla 4-latków, 7 miejsc dla 5-latków i 5 miejsc dla 6-latków. Takie są najnowsze dane dotyczące wyników rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w gminie Wyszków.

Największy problem mamy z dziećmi 3-letnimi. Przypomnę, że od ubiegłego roku gminy mają obowiązek zapewnienia miejsc dzieciom przedszkolnym już od 3 roku życia. To spowodowało duże zainteresowanie przedszkolami rodziców dzieci w tym wieku – mówi Aneta Kowalewska, zastępca burmistrza Wyszkowa.

Gmina opracowuje rozwiązania dla rodziców, których dzieci jeszcze nie zakwalifikowały się do placówek przedszkolnych. W przypadku 3-latków – 32 rodzicom zaproponowane zostaną oddziały 5-godzinne. Dla pozostałych dzieci prawdopodobnie zostaną zapewnione wykupione przez gminę miejsca w przedszkolach prywatnych. W ubiegłym roku gmina podpisała umowę z dwoma placówkami wyłonionych w ramach konkursu – Bambino i Przyjaciele Kubusia. Prawo pozwala na poszerzenie zakresu umowy w celu zapewnienia dodatkowych oddziałów dla dzieci. Próbujemy porozumieć się z jednym z przedszkoli, które świadczy dla nas usługę i będziemy chcieli zwiększyć co najmniej o jeden oddział dla dzieci 3-letnich. W najbliższym czasie będziemy też proponowali rodzicom dodatkową rekrutację i miejsca w przedszkolu wyłonionym w ramach konkursu, a więc dla rodziców bezpłatnym – informuje zastępca burmistrza

W przypadku 4-latków również planowane jest utworzenie dodatkowego oddziału w przedszkolu niepublicznym. Miejsca dla dzieci 5- i 6-letnich będą poszukiwane jeszcze w  gminnych placówkach. Rodzicom 6-latków mogą również zostać zaproponowane miejsca w zerówkach szkolnych. Od tego roku oddziały zerowe nie będą uruchamiane w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2, ze względu na warunki lokalowe. Z kolei większą liczbę oddziałów przewidziano w Szkole Podstawowej nr 4.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *