RN
TwitterFacebook

Czy opiekunki ze żłobka w Zambrowie dręczyły dzieci?

Opiekunki zatrudnione w Żłobku Miejskim w Zambrowie miały sięgać po niewłaściwe metody wychowawcze. Sprawa wyszła na jaw po spotkaniu pracowników oraz dyrekcji placówki z rodzicami maluchów.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, policja sprawdza czy w zambrowskim żłobku dochodziło do przemocy wobec maluchów. Dzieci miały być szarpane i popychane przez opiekunki. Doprowadzeni do ostateczności rodzice postanowili działać.

Na początku kwietnia doszło do spotkania z dyrekcją i kadrą pedagogiczną placówki. Spotkanie miało burzliwy przebieg, ale żadne wiążące decyzje na nim nie zapadły. W trakcie konieczna była interwencja policji, która dalej zajęła się sprawą. Zainteresowały się nią również władze miasta. – Po tym spotkaniu, o którym zostałem poinformowany, że były przypadki niewłaściwego zachowania się pracownic, powziąłem pewne decyzje z tym związane. Wcześniej pani dyrektor (Elżbieta Perkowska, dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie dod. red.) podjęła decyzję o zwolnieniu dwóch opiekunek żłobkowych, rozwiązała staż z trzecią osobą, czwarta osoba sama zwolniła się – tłumaczy burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Jego zdaniem doszło do naruszenia dyscypliny pracy. – I braku nadzoru bezpośredniego ze strony pani dyrektor i wyciągnąłem konsekwencje dyscyplinarne związane zgodnie z kodeksem pracy za niedopełnienie obowiązków służbowych. Zleciłem przeprowadzenie audytu wewnętrznego, który się dokonał, zobowiązałem panią dyrektor do przeprowadzenia programu naprawczego i zorganizowanie jeszcze jednego spotkania z rodzicami – wyjaśnia Kazimierz Dąbrowski.

Interpelację skierowaną do burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego, dotyczącą rekrutacji pracowników do Żłobka Miejskiego w Zambrowie, złożyła radna Anna Chętnik. Z końcem kwietnia otrzymała jednak odpowiedź ze strony dyrektor żłobka Elżbiety Perkowskiej. Jej treść znajduje się poniżej:

http://zambrow.esesja.pl/interpelacje/457/2218/62a391175d46.pdf

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedna z czterech, byłych już pracownic zambrowskiego żłobka wyjechała za granicę. Dodajmy, że postępowanie w tej sprawie prowadzi również wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *