TwitterFacebook

Dziś w Zambrowie Marsz Światła

Po raz 14. ulicami Zambrowa przejdzie Marsz Światła. Jego idea zrodziła się 2 kwietnia 2005 roku, czyli w dniu śmierci św. Jana Pawła II. Była to wtedy okazja do podziękowania Bogu za życie Papieża Polaka. Do dziś bierze w nim udział wielu mieszkańców miasta, którzy w ten sposób wyrażają swoją pamięć o pochodzącym z naszego kraju następcy św. Piotra.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest osoba św. Jana Pawła II i którzy w ten sposób chcą pamiętać o tym, co robił za życia i jakie było jego nauczanie. Przejdziemy pod pomnik Papieża Polaka przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej. Tam uczcimy pamięć o nim minutą ciszy i biciem dzwonów oraz odśpiewamy hymn watykański. Będzie czas na wspólną modlitwę, złożenie zniczy i wiązanek. Na koniec odśpiewamy „Barkę” – mówi ks. Robert Czeladko, wikariusz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Od wielu już lat Marsz Światła jest też okazją do wyrażenia swojego przywiązania do życia od narodzin, aż do naturalnej śmierci. Uczestnicy będą mieli okazję złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Marsz Światła wyruszy o godz. 21:00 z parkingu przy Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stefana Roweckiego Grota przy Alei Wojska Polskiego 31.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *