RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Niesamowita zabawa na I Pikniku Rodzinnym w Zbrzeźnicy [FOTO]

Zabawa do późnych godzin wieczornych, stoiska z regionalnymi przysmakami, a także prezentacje lokalnych zespołów. W Zbrzeźnicy odbył się I Piknik Rodzinny pod nazwą „Stawiamy na bezpieczeństwo, tradycję i rodzinę”. Wśród atrakcji były konkursy z nagrodami dla najmłodszych, a także pokazy ratownictwa medycznego.

Na wszystkich, którzy niedzielne popołudnie (18 sierpnia) zdecydowali się spędzić na świeżym powietrzu, czekało wiele atrakcji. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Zbrzeźnicznaki” przygotowały stoisko z regionalnymi smakołykami. Można było spróbować m.in. lokalnych ogórków małosolnych, smalczyku z jabłkiem, baby ziemniaczanej czy kilkunastu rodzajów ciast. Na amatorów grillowanych potraw czekała również karkówka i swojska kiełbasa.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich rodzinny piknik w naszej miejscowości. Chcieliśmy stworzyć okazję do spotkania się wszystkich pokoleń mieszkańców, do rozmowy, wymiany poglądów, ale także do wspólnej zabawy i rozrywki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo dla najmłodszych mamy przygotowane konkursy z nagrodami, a dla osób dorosłych dobra muzykę – mówi Sebastian Mrówka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy.

Na boisku przed budynkiem dawnej szkoły podstawowej swoje wyposażenie i pojazdy zaprezentowali członkowie „Grom Group”, a także strażacy i zambrowscy policjanci. W swoim namiocie, Grupa Ratownicza Nadzieja pokazywała jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedną z atrakcji pikniku był także pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP w Zbrzeźnicy i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Zgodnie ze scenariuszem, dwie kobiety podróżujące osobowym oplem, zostały uwięzione w samochodzie wskutek zdarzenia komunikacyjnego. Na dodatek auto zaczęło się palić. Mieszkańcy Zbrzeźnicy i okolicznych miejscowości mogli zobaczyć z bliska pracę służb ratunkowych na miejscu wypadku, począwszy od ugaszenia ognia, przez rozcięcie samochodu, usuwanie drzwi auta, odcinanie dachu, aż do uwolnienia rannych i przekazania ich ratownikom z „Nadziei”.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły  także lokalne zespoły ludowe: Stowarzyszenia „Szansa” z Zambrowa oraz zespół „Laskowianki”. Gości do tańca zapraszała muzyka w wykonaniu zespołu „Gosia i Romek”.

Zabawa w Zbrzeźnicy trwała do późnych godzin wieczornych. Zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *