RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Nowe samochody pomogą ochotnikom w pełnieniu służby

Dwa tzw. lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeździecku-Mroczkach i Porytem Jabłoni w gminie Zambrów. Pomogą one ochotnikom w pełnieniu służby. 

To są samochody składane. Silnik i podwozie jest używane. W przypadku na przykład OSP Przeździecko-Mroczki to ten samochód jest z 2014 roku. No i oczywiście zabudowa i wyposażenie są nowe mówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów.

Pojazdy zastąpią wysłużone już samochody bojowe, a dzięki kompletnemu wyposażeniu pozwolą skuteczniej nieść pomoc podczas pożarów i wypadków drogowych.

To długo oczekiwany zakup, bo jednostki dysponowały dosyć wiekowymi samochodami bojowymi pochodzącymi z początku lat 90. W tej chwili na 11 jednostek mamy 12 samochodów bojowych, z czego dwa z nich znajdują się w najbardziej mobilnej jednostce OSP Stary Laskowiecmówi Bogdan Pac, prezes oddziału gminnego Związku OSP.

Na zakup samochodów gmina Zambrów wydała 305 tysięcy złotych. W 50 tysięcy złotych to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, pozostałe to środki własne samorządu.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *