TwitterFacebook

Nauczyciele dwóch szkół w Zambrowie przerywają strajk

Mimo trwającego w całej Polsce strajku nauczycieli, w dwóch zambrowskich placówkach pedagodzy zawiesili protest. Jak mówią, ze względu na dobro uczniów kończących szkołę i przygotowujących się do matury.

W I liceum Ogólnokształcącym im. Stanisław Konarskiego w Zambrowie, już w miony piątek strajkujący nauczyciele, którzy uczą tegorocznych maturzystów, od godz. 12.00 do 14.30 pełnili dyżur, w czasie którego uczniowie klas trzecich mogli uzyskać informacje w sprawie proponowanych ocen klasyfikacyjnych. Natomiast od wczoraj (15.04) nauczyciele uczący w klasach maturalnych zdecydowali się przerwać protest. „Ma to umożliwić wystawienie ocen rocznych i podjęcie przez radę pedagogiczną uchwały o ukończeniu szkoły przez uczniów klas trzecich LO w Zambrowie” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej placówki. Dyrektor I LO Krzysztof Wasiulewski poinformował, że zebranie rady zaplanowane jest na dziś (16.04). Dodał, że nie ma żadnych informacji od strajkujących, by rada miała się nie odbyć. W poniedziałek frekwencja uczniów wyniosła ok. 95%.

Dzisiaj protest zawiesili także nauczyciele z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. Decyzja ta została także podyktowana koniecznością klasyfikacji uczniów, którzy w maju będą pisali egzaminy maturalne. Dlatego od dziś zajęcia dydaktyczne odbywają się w tej placówce zgodnie z planem. „Z dniem 16 kwietnia 2019 r. nauczyciele Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości odstępują od strajku w celu przeprowadzenia klasyfikacji końcowej uczniów klas maturalnych. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne dla uczniów wszystkich klas od dnia 16 kwietnia (wtorku) odbywają się zgodnie z planem lekcji” – poinformowała na stronie internetowej ZSA dyrektor Ewa Faszcza.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Roweckiego Grota, mimo iż w placówce są uczniowie klas trzecich liceum ogólnokształcącego, akcja strajkowa trwa nadal – lekcje nie odbywają się według normalnego planu zajęć, a uczniom którzy zdecydują się przyjść do szkoły, dyrekcja placówki zapewnia zajęcia wychowawcze.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *