TwitterFacebook

Nie szczędzą krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku doceniło wkład funkcjonariusz Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Na specjalnie zorganizowanej uroczystości przekazano podziękowanie za propagowanie idei krwiodawstwa.

Honorowe krwiodawstwo to jednocześnie wspaniała idea i niezastąpiona metoda leczenia. Człowiek jest jedynym źródłem tego leku. Oddawanie krwi można traktować jako wprost ratowanie życia ludzkiego. W Polsce jest ono bezpłatne i całkowicie dobrowolne. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest stale aktualne.

Funkcjonariusze Służby Więziennej nie pozostają głusi na apele o taką formę pomocy. Na terenie jednostki działa zorganizowany klub honorowych krwiodawców. Regularnie krew oddaje ponad 50 funkcjonariuszy. Akcje honorowego oddawania krwi organizowane są również na terenie jednostki. Tylko w ciągu jednej akcji zorganizowanej pod hasłem „Nasza krew- nasza Ojczyzna” oddali oni ponad 20 litrów krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Białymstoku doceniło wkład czerwonoborskiej jednostki w propagowanie idei krwiodawstwa i przekazało specjalne podziękowania, które w imieniu swoim i funkcjonariuszy przyjął dyrektor ppłk Adam Kozioł. Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa na terenie jednostki planowana jest na 4 grudnia.

kpt. Dariusz Śmiechowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *