TwitterFacebook

Nowe poradnie dla pacjentów z woj. podlaskiego

W województwie podlaskim będzie więcej poradni specjalistycznych. W najbliższy poniedziałek (01.10) nastąpi otwarcie poradni leczenia bólu w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

Poradnie leczenia bólu działają również w Białymstoku, Suwałkach i w Mońkach. Ta w Zambrowie będzie czwartą tego typu w województwie. Podpisano pięcioletni kontrakt z NFZ, który wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Podlaski Oddział NFZ rozstrzygnął postępowania konkursowe na jeszcze dwie inne poradnie specjalistyczne. Tu między innymi dobra wiadomość dla mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego. 1 października przy ulicy Szpitalnej zostanie otwarta nowa poradnia okulistyczna przyjmująca pacjentów w ramach świadczeń NFZ. Natomiast mali pacjenci z województwa podlaskiego, także od 1 października br., będą mogli zapisać się do poradni urologicznej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Do tej pory korzystanie z tego zakresu świadczeń było możliwe jedynie w sąsiednich województwach. Kontrakt przychodni w Wysokiem Mazowieckiem oraz Białymstoku ważny jest również przez 5 kolejnych lat.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *