RN
TwitterFacebook

Nowogród. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Gramatyki Niemieckiej

34 uczniów konkurowało ze sobą w Nowogrodzie o tytuł Mistrza Gramatyki Niemieckiej. Najlepsi okazali się Kamila Pietranik z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie oraz Jan Saniewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

Kolejne miejsca w kategorii gimnazjum zajęli Patrycja Bagińska z Gimnazjum w Grabowie oraz Nela Gontarska z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Mikołaj Kiełczewski – gimnazjalista z Zespołu Szkół Katolickich w Łomży.

W kategorii szkoła podstawowa II miejsce zajęła Aleksandra Waniewska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, III miejsce trafiło do Jana Krajewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie, a wyróżnienie otrzymała Julia Krynica ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc – cenne nagrody rzeczowe.

Konkurs „Mistrz gramatyki niemieckiej” odbył się 4 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. O ten tytuł walczyli uczniowie ze szkół w Łomży, Miastkowie, Małym Płocku, Kątach, Zambrowie, Dobrym Lesie, Grabowie i w Nowogrodzie. Celem konkursu było pobudzanie zainteresowań uczniów w zakresie języka niemieckiego, wyróżnienie uczniów uzdolnionych językowo, a także integracja środowisk szkolnych.

Patronat nad konkursem objęło Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża.

pg/UM Nowogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *