TwitterFacebook

O. Antonello Cadeddu prowadzi rekolekcje w Zambrowie [FOTO]

Ponad 500 osób uczestniczy w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które od piątku (22.02) prowadzi w  Zambrowie Ojciec Antonello Cadeddu. Tematem spotkania są słowa „Przyjdźcie do Mnie wszyscy”. Rekolekcje odbywają się na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. M. Konopnickiej 16. W programie pierwszego dnia spotkania znalazły się wspólne uwielbienie, konferencja, msza święta oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nasze życie duchowe potrzebuje ciągle pokarmu, musimy się czymś karmić. Tak jak do codziennego funkcjonowania potrzeba nam jedzenia, tak do naszego życia duchowego potrzebujemy Eucharystii, Słowa Bożego, bliskości z Jezusem, troski o potrzebujących oraz trwania we wspólnocie Kościoła. To jest nasz fundament, na którym opiera się nasza wiara i bez tego niemożliwy jest jakikolwiek wzrost. Musimy słuchać Jezusa i iść za Jego słowami, dlatego podczas tych rekolekcji będę szczególnie dużo mówił o Piśmie Świętym, o tym liście Boga, który musimy ciągle czytać i rozważać – mówił podczas rozpoczęcia Ojciec Antonello Cadeddu.

Jak przekonują organizatorzy, rekolekcje ewangelizacyjne mają pomóc odnowić swoją wiarę i na nowo zbliżyć się do Boga. – Chcemy razem, we wspólnocie, rozważać Słowo Boże i słuchać tego, co Bóg chce nam przekazać. Często szukamy szczęścia, czujemy jakiś niepokój, lęk w naszym życiu i załamujemy się, gdy spotykają nas niepowodzenia. A Bóg daje nam siebie i mówi: Przyjdźcie do Mnie wszyscy. Ja mam słowa życia wiecznego. I często o tym zapominamy, że Bóg chce być blisko nas, że On nas nie zostawia bez pomocy. I w czasie tych rekolekcji chcemy odkryć to na nowo, że Bóg jest blisko nas, na wyciągnięcie ręki – powiedział Michał Dłużniewski, lider Wspólnoty Juda, działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Dziś (23.02) uczestnicy wysłuchają kolejnych konferencji, wezmą udział w modlitwie uwielbienia i modlitwie o uzdrowienie. Centralnym punktem spotkania będzie msza święta, której przewodniczyć będzie biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Trzydniowe ćwiczenia duchowe zakończą się w niedzielę (24.02).

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *