TwitterFacebook

Ostrzeżenie IMGW: Fala upałów i burze z gradem w regionie

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej zaktualizował swoje ostrzeżenia. W części Polski obowiązuje drugi stopień zagrożenia upałami. Dodatkowo dla województwa podlaskiego wydane zostało ostrzeżenie o burzach z gradem.

Z pierwszego do drugiego stopnia zostało podniesione ostrzeżenie dla powiatów województwa mazowieckiego. Tym samym IMGW informuje, że w powiatach: ostrołęckim, ostrowskim i wyszkowskim prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C. Ostrzeżenie obowiązuje do 28 sierpnia od godz. 10.42 do 30 sierpnia do godz. 18.

Dla całego województwa podlaskiego wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem. Obowiązywać ono będzie do godz. 14 (29.08.) do godz. 6 (30.08.). Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Natomiast na terenie powiatów – kolneńskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego wciąż obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o upałach. Jeszcze dzisiaj (29.08.) do godz. 18 temperatura może sięgać nawet 31°C. 

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *