RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski: Ostatnie godziny na zgłaszanie projektów do budżetu

Remont drogi, świetlicy, modernizacja oświetlenia czy dofinansowanie ocieplenia. Do dzisiaj (15.10) można jeszcze składać propozycje do budżetu powiatu zambrowskiego na przyszły rok.

Wnioski wraz z przewidywanym kosztem inwestycji mogą zgłosić mieszkańcy, organizacje, zakłady pracy oraz stowarzyszenia działające na terenie powiatu. Można to zrobić m.in. poprzez radnych rady powiatu. Zgłoszone propozycje będą poddane analizie.

– Skarbnik opracowuje zbiorcze zestawienie dochodów i wydatków budżetu i przedstawia zarządowi wraz z wytłumaczeniem. Następnie zarząd projekt uchwały budżetowej przedstawia najpóźniej do 15 listopada radzie. Kolejnym krokiem są opinie komisji, które określają czy wydatki są zasadne czy też niemówi Jacek Murawski, wicestarosta zambrowski.

Wnioski można składać w sekretariacie starostwa powiatowego w Zambrowie przy ul. Fabrycznej 3 w godzinach od 7:30 do 15:30. To, które zgłoszone przez mieszkańców inwestycje zostaną wykonane, zależeć będzie od funduszy otrzymanych od państwa oraz dotacji celowych.

Marcin Szczepański/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *