RN
TwitterFacebook

Region. IMGW znowu ostrzega przed silnym deszczem i burzami

Ostrzeżenie 1. stopnia o silnych deszczach z burzami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zjawiska mają wystąpić też w naszym regionie. 

Dla Ostrołęki i powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego i wyszkowskiego ostrzeżenie obowiązuje od godzin 23 (20 sierpnia) do godz. 10 (21 sierpnia). Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 50 mm. Z prawdopodobieństwem 30% lokalnie mogą wystąpić sumy opadów do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego zachodu na północny wschód. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk prognozuje się na 90 procent.

Natomiast dla Łomży i powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, grajewskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego ostrzeżenie obowiązuje 21 sierpnia od północy do godz. 10. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie z 30% prawdopodobieństwem istnieje ryzyko wystąpienia sum opadów rzędu 60 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk prognozuje się na 80 procent.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *