TwitterFacebook

Region. Mapa pokaże, gdzie doszło do wypadków

W ubiegłym roku, tylko podczas wakacji na terenie województwa podlaskiego doszło do 168 wypadków drogowych w których zginęły 24 osoby a 191 było rannych. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym ma dobitnie pokazać, jak wiele jest takich zdarzeń.

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety za każdym dnie mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty – informuje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Codziennie na mapie kolorem czerwonym będą oznaczane miejsca, w których doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, a czarnym wszystkie takie zdarzenia od początku wakacji. Policja uruchomi internetową Mapę Wypadków Drogowych Ze Skutkiem Śmiertelnym.

Wśród powodów zdarzeń ciągle dominują: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość czy niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Pz/iar/KMP w Łomży/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *