TwitterFacebook

Region. Ruszył projekt „Wakacje z WOT”

Ponad 100 ochotników z województwa podlaskiego rozpoczęło szkolenie podstawowe. To największe w tym roku powołanie w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy realizują podczas wakacji, a jego zwieńczeniem będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 7 lipca w Suwałkach.

Od sierpnia ochotnicy będą szkolić się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. W każdym roku żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym.

Cały cykl szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok).

Kolejne szkolenia kandydatów do służby w 1PBOT odbędą się w terminach: 13-28.09.2019 (ochotnicy bez złożonej przysięgi wojskowej) oraz 21-28.09.2019 (żołnierze rezerwy). Wszyscy, którzy chcą wstąpić do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powinni zgłosić się już teraz do Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP.

Proces rekrutacji oraz dane teleadresowe WKU znajdują są na stronie www.terytorialsi.mil.pl.

Projekt „Wakacje z WOT” jest skierowany do uczniów, studentów i nauczycieli, którzy wykorzystując przerwę w nauce mogą przejść szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które kończy się przysięgą wojskową. Dzięki projektowi ochotnicy mogą zbalansować życie osobiste i zawodowe ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej.

1PBOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *