TwitterFacebook

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Zambrowie [FOTO]

Ponad 40. osób z Zambrowa, Łap, Kołak Kościelnych, Wysokiego Mazowieckiego, Kulesz Kościelnych przeżywało w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W programie, oprócz Eucharystii, która była centralnym punktem spotkania, znalazły się praca w grupach, konferencja tematyczna oraz tzw. namiot spotkania.

Nie często mamy okazję, żeby spotkać się razem w większym gronie, a służy to wzajemnej integracji, poznawaniu się, wymianie poglądów i uwag dotyczących naszej pracy w parafiach, życia małżeńskiego i rodzinnego. Jesteśmy częścią wielkiego Ruchu Światło-Życie, który pozwala całym rodzinom zbliżać się do Pana Boga, bo w tych wspólnotach jesteśmy my – rodzice, ale także nasze młodsze dzieci oraz młodzież. Tutaj jest miejsce dla każdego i jest to doskonała okazja, aby formować się całymi rodzinami – mówi Piotr Worosilak.

Tematem ostatniego w tym roku rejonowego dnia skupienia dla oazowiczów była cnota pokory i sposoby jej realizacji w codziennym życiu.

Tak naprawdę jest to nasze święto. Mamy okazję wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim porozmawiać na temat spotkań na kręgach. Chcemy też modlić się za siebie nawzajem, aby Pan Bóg dokonywał w nas przemian, o które zabiegamy na co dzień. Spotykamy się też po to, aby poczuć radość bycia we wspólnocie. To jest właśnie to, czego wielu ludzi nie rozumie, że człowiek jest powołany przez Boga, który tworzy wspólnotę w Trójcy i chciałby, abyśmy przeżywali wiarę we wspólnocie, w radości z tego, że nie jesteśmy sami, że mamy obok siebie drugiego człowieka. Taka jest właśnie idea Ruchu Światło-Życie,  żeby właśnie w gronie najbliższych, w gronie uczniów Chrystusa rozwijać się, a przede wszystkim także zmierzać do wieczności. Dzisiejsze spotkanie skupia się wokół cnoty pokory. Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Oazy zwracał uwagę w swoich pismach, że człowiek wierzący to przede wszystkim człowiek pokorny, który jest świadomy tego, że wszystko co ma, zawdzięcza Bogu. I że tak naprawdę sam nie zasługuje na zbawienie, a dzięki wielkiej miłości Pana Boga, dostaje wszystko od Niego za darmo – dodaje ks. Grzegorz Kierski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, który poprowadził dzień wspólnoty.

Spotkanie oazowiczów rejonu wysokomazowieckiego zakończyło się wspólnym śpiewem i agapą.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *