TwitterFacebook

Rutki Kossaki: 82-letni mężczyzna zginął na przejściu dla pieszych

Tragiczne wydarzenie w miejscowości Rutki Kossaki w powiecie zambrowskim. Na przejściu dla pieszych zginął 82-letni mężczyzna.

Jak informuje mł. asp. Agnieszka Predko z Komendy Miejskiej Policji w Zambrowie kierujący pojazdem osobowym dwudziestoletni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, jadąc od strony Łomży w kierunku Mężenina, potrącił mężczyznę, który już zbli9żał się do końca przejścia dla pieszych. Starszy mężczyzna na skutek potrącenia zmarł. Kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policja uczula kierowców na zachowanie ostrożności szczególnie podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i przypomina, że na przejściu to pieszy ma pierwszeństwo. Zwracając się natomiast do pieszych apeluje o ostrożne wchodzenie na jezdnię. Zawsze przed wejściem na przejście dla pieszych należy spojrzeć najpierw w lewo, potem w prawo, następnie jeszcze raz w lewo i upewniwszy się, że nie nadjeżdża żaden pojazd, lub też, że nadjeżdżający pojazd udziela nam pierwszeństwa, dopiero możemy wejść na przejście.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *