TwitterFacebook

Szpitale w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem z dofinansowaniem

Poprawią się warunki w dwóch szpitalach w regionie. Szpitale w Zambrowie i w Wysokiem Mazowieckiem otrzymają dotację z Urzędu Marszałkowskiego na remonty i zakup sprzętu.

Szpital w Zambrowie otrzyma środki na poprawę warunków leczenia. Ma to wspomóc utworzenie dziennego oddziału chemioterapii onkologicznej, przebudowę i doposażenie części szpitala na potrzeby ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i działu farmacji, modernizację poradni chirurgii onkologicznej i chirurgii urazowo- ortopedycznej, gruźlicy i chorób płuc – mówi członek Zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski. 

W zambrowskim szpitalu powstanie też pracownia rentgenodiagnostyki oraz poradnia kardiologiczna. Dotacja na ten szpital wynosi 3 miliony 400 tysięcy złotych.

Z kolei Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem, dzięki dotacji, zamierza doposażyć w sprzęt wybrane oddziały. Będzie to oddział wewnętrzny i chirurgiczno-ortopedyczny. Nowe wyposażenie trafi też do poradni ortopedycznej i do zakładu rehabilitacji. Zakład też przejdzie remont, który pozwoli na utworzenie dziennego ośrodka rehabilitacji – dodaje Stefan Krajewski. 

A dotacja dla tego szpitala to także 3 miliony 400 tysięcy złotych.

Dotacja na oba szpitale została przyznana w ramach konkursu na Infrastrukturę Ochrony Zdrowia, a zatwierdził ją Zarząd województwa na wczorajszym posiedzeniu.

Katarzyna Wasilewska/Fot. Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *