RN
TwitterFacebook

Tymczasowa organizacja ruchu w Zambrowie

Do 5 listopada mieszkańcy Zambrowa i odwiedzający w tych dniach cmentarze muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w okolicach miejskich nekropolii. Ze względu na duży ruch pojazdów i pieszych, przez kilka następnych dni obowiązywać będzie zmieniona, tymczasowa organizacja ruchu.

Z ruchu całkowicie wyłączony będzie krótki odcinek ul. Cmentarnej (od skrzyżowania z ul. Obrońców Zambrowa do cmentarza) oraz odcinek ul. Ks. Krajewskiego (biegnący wzdłuż muru cmentarza parafialnego: od skrzyżowania z ul. Ostrowską do końca muru cmentarza). Na powyższych odcinkach ulic obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Zakaz ten nie dotyczy dojazdu mieszkańców do posesji, firm posiadających zezwolenia na handel w tych dniach pod cmentarzem i służb. Dla nich ulica Cmentarna od skrzyżowania z ulicą Obrońców Zambrowa do skrzyżowania ul. Krajewskiego z ul. Ostrowską będzie ulicą jednokierunkową. Wjazd na ulicę Ks. M. Krajewskiego od strony ulicy Ostrowskiej będzie więc zabroniony.

Dodatkowo, między główną bramą cmentarną a zwężeniem drogi od strony ulicy Wiejskiej, ulica Ks. M. Krajewskiego będzie wyłączona z ruchu w obu kierunkach.

Zmiany nastąpią także na ul. Ostrowskiej. Jadąc od strony centrum miasta w kierunku Sędziwuj nie będzie można bowiem zatrzymywać się pojazdami na odcinku od skrzyżowania z ul. Polową do wjazdu na stację paliw „Orlen”. Samochody parkować będzie można tylko po przeciwnej stronie wzdłuż ul. Ostrowskiej, na odcinku od wyjazdu ze stacji paliw „Orlen” do skrzyżowania z ul. Ks. Krajewskiego. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz pojazdów z identyfikatorem będą znajdowały się na terenie cmentarza komunalnego od strony ul. Ostrowskiej.

Policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych i pieszych użytkowników dróg o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji.

W dniu Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny funkcjonować będzie na terenie miasta specjalna linia autobusowa, która będzie kursowała po najważniejszych ulicach miasta i dowozić będzie mieszkańców w okolice cmentarzy. Przejazdy będą bezpłatne. Warto więc skorzystać z tego sposobu komunikacji, aby uniknąć stania w długich korkach i zwiększyć w ten sposób bezpieczeństwo poruszających się po drogach i pieszych.

Marcin Szczepański/fot. Urząd Miasta Zambrów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *