TwitterFacebook

Wigilijne spotkanie integracyjne w Czerwonym Borze

Osadzeni Zakładu Karnego w Czerwonym Borze spotkali się z rodzinami w ramach nadlimitowego, świątecznego widzenia. Choinka, opłatek i kolędy śpiewane na żywo budowały wyjątkową atmosferę „więziennej wigilii”.

17 grudnia, dzięki inicjatywie dyrektora jednostki grupa 40 osadzonych z oddziałów zakładu typu zamkniętego miała okazję spotkać się z bliskimi. Dodatkowe, wigilijne widzenie było wyjątkową okazją do integracji. Gospodarzem spotkania był kapelan jednostki, który na ten dzień przygotował opłatki.

Nie zabrakło też kolęd granych i śpiewanych przez jednego z osadzonych. Zakładowy punkt sprzedaży- popularnie zwany kantyną- serwował tego dnia między innymi dania wigilijne. W tym wyjątkowym spotkaniu każdego z osadzonych mogły odwiedzić trzy osoby- członkowie rodziny, bądź osoby bliskie. Widzenie trwało półtorej godziny, czyli dłużej niż zwyczajowa, kodeksowa godzina.

Choć widzeniowy stolik z pewnością różni się od wolnościowego, suto zastawionego wigilijnymi przysmakami to dla osadzonych był wyjątkowym miejscem, gdzie przez chwilę mogli poczuć namiastkę tego co czeka za murami. Uświadomienie osadzonym, że można żyć w poszanowaniu prawa i cieszyć się stałą bliskością rodziny stanowi istotę tego rodzaju przedsięwzięć.

Tekst i zdjęcie: kpt. Dariusz Śmiechowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *