TwitterFacebook

Wszyscy jesteśmy posłani – rekolekcje ewangelizacyjne z o. Antonello [FOTO]

– Wszyscy jesteście posłani – tymi słowami o. Antonello Cadeddu zakończył trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne w Zambrowie. Miejscem spotkania była hala sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Organizatorem wydarzenia była parafia pw. Ducha Świętego oraz Wspólnota Juda, działająca przy tej parafii.

Święty Augustyn powiedział, że jeśli całą Biblię skrócono by do trzech słów, a wszystkie Biblie na świecie zostały spalone i zachowałoby się tylko te trzy słowa: „Bóg jest Miłością” (1 J 4, 16), to cała Biblia byłaby uratowana! Jak jednak mamy głosić to Słowo na świecie, który jest analfabetą w sprawach Bożych, jest niezdolny do czytania Jego Słowa? Jak pośród ludzi, którzy nie mają czasu na czytania, pokazać te trzy słowa życia wiecznego? Jak zrobić to w świecie, który jest głuchy na Słowo Boże? Istniej tylko jeden sposób: trzeba nadać Słowu ciało, uwidocznić Miłość, pozwolić, by Ono żyło w nas, tak aby dziś, podobnie jak wczoraj, przez działanie tego samego Ducha, stawało się ciałem i mieszkało pośród nas – mówił podczas rekolekcji o. Antonello Cadeddu, brazylijski misjonarz, założyciel Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

W programie trzydniowego spotkania znalazły się konferencje, modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół Gaudeamus, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie. W sobotę Mszy świętej dla uczestników rekolekcji przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Obecny był także ks. kan. Jarosław Olszewski, proboszcz parafii pw. Ducha świętego w Zambrowie oraz ks. Adam Filipowicz, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Oprawę liturgiczną przygotowali klerycy łomżyńskiego seminarium.

Jak przyznaje Michał Dłużniewski, lider Wspólnoty Juda, działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, rekolekcje mają pomóc odnaleźć ludziom drogę do nawiązania bliższej relacji z Jezusem. – Chcemy na nowo zakochać się w Słowie Bożym i przez to zbliżyć się do Pana Boga. Każdy z nas chce być szczęśliwy. A my wierzymy, że sposób na szczęśliwe życie ma dla nas Pan Bóg i chcemy Go słuchać. Myślę, że dla wszystkich te rekolekcje to szczególny moment na to, aby oddać Jezusowi swoje życie ze wszystkimi jego radościami, bólami i niepowodzeniami – dodaje lider wspólnoty.

Bardzo się cieszę, że tu jestem. Widzę tyle ludzi, dla których wiara stanowi bardzo ważny element życia i to mi daje siłę, bo wiem, że nie jestem sama jako wierząca. Wszyscy tworzymy wspólnotę, i to jest bardzo ważne – mówi Anna, jedna z uczestniczek rekolekcji, i dodaje, że rekolekcje są dla niej czasem doświadczenia szczególnej miłości Pana Boga. – W czasie konferencji było wielokrotnie powtarzane, że każdy z nas jest kochany przez Pana Boga, że jesteśmy dla Niego bardzo ważni. To daje mi siłę do zmagania się z tym, co przynosi życie. Pan Bóg jest blisko, kiedy Go potrzebuję.

Na koniec rekolekcji prowadzący przypomniał wszystkim, że każdy jest posłany do głoszenia światu prawdy o miłości Boga. – Ja i ty jesteśmy powołani i posłani, aby radować świat! Ewangelizacja jest niczym więcej jak „zarażaniem” ziemi radością, radością nieba. Być może świat nigdy wcześniej nie był tak zgłodniały i spragniony Słowa Bożego jak teraz, dlatego bardzo ważne jest moje osobiste spotkanie z Jezusem, dzięki któremu później przez świadectwo naszego codziennego życia, będziemy innych pociągali do Niego – zakończył o. Antonello Cadeddu.

W rekolekcjach ewangelizacyjnych uczestniczyło ok. 700 osób, głównie z Zambrowa i innych miejscowości naszej diecezji.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *