RN
TwitterFacebook

Z radością i we wspólnocie – festyn rodzinny w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie [FOTO]

Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, strzelanie z łuku, muzyka i tradycyjne podlaskie specjały – tak wyglądało niedzielne popołudnie (02.06) w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Okazją do wspólnej zabawy był festyn parafialny, który największa parafia organizuje w pierwszą niedzielę czerwca.

Jak co roku gromadzimy się na początku czerwca na terenach zielonych wokół naszej świątyni, aby wspólnie się pobawić, spędzić czas słuchając dobrej muzyki i rozmawiając. To bardzo dobra okazja, aby wzajemnie się spotkać, bo wokół naszego kościoła jest wiele bloków mieszkalnych, a tym samym wiele rodzin z małymi dziećmi i taki festyn jak ten jest doskonałym pretekstem, aby wyjść z domów, trochę się poruszać – przyznaje ks. kan. Jarosław Olszewski, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Wspólnoty i grupy działające w parafii przygotowały wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej: najsprawniejsi mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, biegu przez przeszkody czy kręceniu hula hoopem. Dla najmłodszych przygotowano także możliwość zwiedzania wozów strażackich i radiowozów policyjnych oraz malowanie twarzy. – Najbardziej podobają mi się zjeżdżalnie i muzyka. Pani namalowała mi na twarzy kotka, a na ręku serduszko – przyznaje 9-letnia Magda. Można było także skorzystać z usług salonu piękności, gdzie na chętne maluchy czekała prawdziwa fryzjerka.

Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców. Oprócz dobrej muzyki, na uczestników pikniku czekało tradycyjne podlaskie smakołyki, przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Wisienka”. Była okazja do spróbowania ciast, kakaowych kulek czy tradycyjnego kompotu z rabarbaru oraz orzeźwiającej lemoniady, ale też zasmakowania się w pysznej karkówce czy kiełbasce z grilla z dodatkiem tegorocznych ogórków małosolnych.

Przychodzę już od kilku lat na piknik, bo jest to moja parafia i zawsze jest tutaj fantastyczna atmosfera. Spotykam znajomych, możemy więc sobie porozmawiać, odpocząć, a także posłuchać fajnej muzyki. Z roku na rok jest coraz więcej ludzi, dużo rodzin z małymi dziećmi. To jest też okazja, aby wyjść z domu, oderwać się od telewizora i mile spędzić niedzielne popołudnie – mówi mieszkanka Zambrowa Teresa Szymańska.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *