TwitterFacebook

Zambrów: otwarcie nowego przedszkola i żłobka [FOTO]

Dziś otwarto w Zambrowie nowe przedszkole i żłobek, w którym znajdzie się miejsce dla 385 dzieci. Nowa placówka będzie mieściła się w dotychczasowym budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Mikołaja Kopernika.

W budynku, w którym usytuowano nowe przedszkole i miejski żłobek, do czerwca mieściła się Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika. W związku z podjętą wcześniej przez Radę Miasta uchwałą, nową siedzibą tej szkoły stał się budynek dotychczasowego miejskiego gimnazjum, które w wyniku trwającej reformy edukacji, jest stopniowo likwidowane. W rozpoczętym nowym roku szkolnym w budynku tym obecnie uczy się tylko 5 klas gimnazjum, zajmując jego drugie piętro. Pozostałe sale lekcyjne zajmują uczniowie przeniesionej tam „podstawówki”.

Ze względu na planowany gruntowny remont dotychczasowego budynku Szkoły Podstawowej nr 5, dyrekcja placówki podjęła decyzję o zakończeniu zajęć dydaktycznych o kilka tygodni wcześniej, niż miało to mieć miejsce w całym kraju. Dlatego uczniowie, aby zrealizować przewidziany ustawą program nauczania, do szkoły chodzili także w soboty.

Remont budynku nowego przedszkola i żłobka kosztował 6.389.260 zł, a na wyposażenie obiektu przeznaczono 398 064 zł. Większość środków miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a także z Wojewódzkiego Urzędu Pracy i rządowego programu „Maluch+”.

Nowe przedszkole będzie miało do dyspozycji 11 sal dydaktycznych z pełnym zapleczem i będzie mogło przyjąć około 275 dzieci, a miejski żłobek 5 sal dydaktycznych i przygotowane jest na przyjęcie około 105 dzieci.

Od poniedziałku zajęcia dydaktyczne w nowym budynku rozpoczną dzieci z najstarszych grup. Natomiast rodzice, którzy zapisali dzieci do żłobka, muszą jeszcze poczekać – wszystko przez trwające prace wykończeniowe związane z zapleczem kuchennym placówki.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *