TwitterFacebook

Zambrów. Policja dba o bezpieczeństwo – dzień otwarty w komendzie [FOTO]

Pokazy uzbrojenia, wykonywanie odcisków palców, a także zwiedzanie pomieszczeń służbowych czekały na mieszkańców Zambrowa podczas wczorajszego (25.07) Dnia Otwartego w Komendzie Powiatowej Policji. Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji obchodzonej w tym roku 100-ej  rocznicy powstania policji państwowej i miało pokazać pracę mundurowych „od kuchni”.

Przez cały dzień zambrowscy policjanci spotykali się z przedszkolakami z Zambrowa i Szumowa, młodzieżą i mieszkańcami miasta, którzy odwiedzili siedzibę mundurowych przy Alei Wojska Polskiego 4a. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy broni wykorzystywanej przez policjantów, służbowych samochodów i motocykli. Można było także zwiedzić siedzibę policji, gdzie czekał na odwiedzających technik kryminalistyki, który zademonstrował pozyskiwanie odcisków palców i innych śladów daktyloskopijnych.

Chcemy pokazać mieszkańcom naszą codzienną pracę i różne jej aspekty. Pokutuje jeszcze często takie stwierdzenie, że policjant to ten, który karze. Dlatego pokazujemy jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jak uchronić się przed kradzieżą i nie paść ofiarą przestępstwa. Naszą misją jest przede wszystkim pomaganie i zapewnienie właściwej ochrony wszystkim, którzy mieszkają czy przebywają na terenie naszego powiatu. Dzisiejsza akcja to doskonała okazja do zobaczenia jak pracują na co dzień funkcjonariusze i przekonania się, że praca policjanta jest trudna, ale ciekawa i daje satysfakcję – mówi insp. Anna Bajeńska, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie.

Tuż obok komendy funkcjonariusze prowadzili akcję „Jabłko lub cytrynka”. Każdy kierowca, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, zamiast mandatu otrzymywał od policjantów do zjedzenia plasterek cytryny. Ten kto jechał w zapiętych pasach dostawał jabłko. Była także okazja do honorowego oddania krwi, na którą w okresie letnim znacząco wzrasta zapotrzebowanie. W „krwiobusie” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku krew oddało 13. mieszkańców powiatu zambrowskiego. Dzięki akcji udało się pozyskać 5,8 litra tego cennego surowca.

Marcin Szczepański

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *