RN
TwitterFacebook

Zambrów: Powiat przekazał karetkę grupie ratowniczej [FOTO]

Będą skuteczniej nieśc pomoc poszkodowanym i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Zambrowski oddział Grupy Ratowniczej „Nadzieja” otrzymał od Starostwa Powiatowego karetkę na podwoziu mercedes sprinter.

– Dzięki karetce możemy lepiej wypełniać swoją służbę. Jest to dość fajny samochód, już wykorzystywany wiele razy przez nasz oddział m.in. do akcji poszukiwawczych i ratowniczychmówi Sebastian Mrówka, kierownik Grupy Ratowniczej Nadzieja w Zambrowie. Dodaje on, że ratownicy mają coraz więcej pracy. – Od kilku miesięcy nie ma praktycznie żadnego wolnego weekendu. Jest nas grupka osób, która poświęca swój cały wolny czas na zajęcia w grupie. Jeździmy bardzo dużo na szkolenia dla dzieci i młodzieży. Zabezpieczamy też wszelkiego rodzaju imprezy. 

Zambrowski oddział Grupy Ratowniczej Nadzieja powstał na początku 2018 roku. Jego wolontariusze specjalizują się nie tylko w medycznym zabezpieczaniu imprez masowych, ale także prowadzą kursy pierwszej pomocy i prowadzą akcje poszukiwawcze na terenie całego województwa.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *