RN
TwitterFacebook

Zambrów: Rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Królowej Ucieczki [FOTO]

Przez rok odwiedzi wszystkie wspólnoty w Polsce i ponad 100 atelier.  Inauguracja peregrynacja figury Matki Bożej Królowej Ucieczki we wspólnotach Ruchu Gloriosa Trinità odbyła się w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Cudowna figura Matki Bożej, nazwanej Królową Ucieczki, pochodzi z Mediolanu. Tytuł, pod którym jest wzywana, związany jest z biblijnym przesłaniem związanym z postacią Gedeona z Księgi Sędziów. Maryja wzywana jest jako ta, która jest schronieniem dla ludzi doświadczonych przez trudne doświadczenia życia, przez ból, grzech i cierpienie. Figura Matki Bożej została sprowadzona do Polski i przez najbliższy rok będzie pielgrzymować po parafiach, w których działają wspólnoty Ruchu Gloriosa Trinità. Inauguracja wydarzenia miała miejsce w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, gdzie działa najmłodsza wspólnota ruchu.

Figura Królowej Ucieczki była obecna 19 lat temu podczas powstawania Ruchu Gloriosa Trinità i jest obecna przy najważniejszych wydarzeniach ruchu: przy rekolekcjach, dniach skupienia czy kongregacjach. Chcemy zaznaczyć charyzmat maryjności w naszych wspólnotach i podkreślić wielką rolę, jaką odegrała Matka Boża w historii naszego zbawienia. Od niej chcemy się też uczyć wyjścia do drugiego człowieka, chcemy także nabierać odwagi do ewangelizacji i dawania świadectwa o Chrystusie w naszych wspólnotach, parafiach i miejscowościach – mówi ks. Jacek Czaplicki, sekretarz Ruchu Gloriosa Trinità w Polsce.

Podczas rozpoczęcia peregrynacji, zambrowska wspólnota Ruchu Gloriosa Trinità, ofiarowała Matce Bożej bukiet białych róż, a po Mszy Świętej zebrani w świątyni wierni, uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

To cudowna figura i cieszymy się, że będzie przez rok w Polsce. Mamy nadzieję, że odwiedzając nasze wspólnoty, pobudzi to nas do jeszcze większego wyjścia ku ludziom i podjęcia działań ewangelizacyjnych. Chcemy od Maryi uczyć się skutecznego ewangelizowania, nie zamykania się tylko w obrębie naszych wspólnot, ale tak jak Ona chcemy nieść Chrystusa wszędzie tam, gdzie jesteśmy: do naszych domów, szkół i miejsc pracymówi Justyna Lutostańska z zambrowskiej wspólnoty Ruchu Gloriosa Trinità.

W niedzielę, 22 września, figura Matki Bożej rozpocznie swoją peregrynację w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *