TwitterFacebook

Zambrów: warsztaty charyzmatyczne z Marcinem Zielińskim [FOTO]

W Zambrowie zakończyły się dwudniowe warsztaty charyzmatyczne „Proście, a będzie wam dane” prowadzone przez Marcina Zielińskiego. Wzięło w nich udział ponad 200 osób ze wspólnot i grup modlitewnych diecezji łomżyńskiej. Ich organizatorami była parafia Ducha Świętego w Zambrowie oraz działająca w niej Wspólnota Juda.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali 4 konferencji, których tematem były charyzmaty w tradycji i posłudze Kościoła.

Na podstawie życiorysów świętych starałem się pokazać, że Kościół od zawsze był charyzmatyczny. Święci chodzili napełnieni Bożą mocą i korzystali z charyzmatów dużo więcej i częściej niż my dzisiaj. Charyzmaty nie są dane dla samych charyzmatów ani moc Boża nie objawia się dla samej mocy, ale ma cel. Tym celem jest to, aby niewierzący przyszli do spotkania z żywym Bogiem. To jest doświadczenie mojej posługi. Przez te lata posługując charyzmatycznie, głosząc Słowo Boże i dzieląc się świadectwem tam gdzie jestem. Mamy bardzo wiele historii, że ludzie dzięki doświadczeniu Bożej mocy, charyzmatów w Kościele, wracają do sakramentów,  do wiary w Pana Boga, odkrywają na nowo swoje miejsce w Kościele. Ich życie się wtedy zmienia. To był sposób ewangelizacji, którym posługiwał się Pan Jezus i do dzisiaj nic się nie zmieniło – mówi Marcin Zieliński, lider Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic, znany w Polsce ewangelizator i charyzmatyk.

W czasie warsztatów był także czas na modlitwę uwielbienia oraz prośbę o napełnienie Duchem Świętym.

Takie spotkania, gdzie mogą się spotkać różne wspólnoty z naszej diecezji są bardzo potrzebne. Możemy się wtedy nawzajem poznać, ale także porozmawiać o tym, co się dzieje w miejscach, gdzie działamy. To też taki namacalny dowód na to, że wszyscy jesteśmy jednym Kościołem i naszym głównym zadaniem jest wielbienie Boga i pomaganie ludziom w tym, aby mogli się do Niego zbliżyć – twierdzi Anna, jedna z uczestniczek spotkania. – To o czym mówił Marcin Zieliński, jest bardzo ważne nie tylko dla członków wspólnot parafialnych, ale dla każdego wierzącego. Każdy z nas jest powołany do tego, aby swoim stylem życia, świadczyć o Jezusie w naszych rodzinach i miejscach pracy. Razem z chrztem otrzymaliśmy zadanie ewangelizacji i to na nas spoczywa sprawa rozwoju Kościoła – przyznaje Marek, uczestnik warsztatów.

Na zakończenie dwudniowego spotkania miał miejsce wieczór uwielbienia połączony z modlitwą o uzdrowienie, który zgromadził setki osób z wielu miejscowości naszej diecezji.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *