RN
TwitterFacebook

Policyjny apel do pieszych

Zambrowscy policjanci każdego dnia przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak zachować się w okolicy przejścia dla pieszych. Wielu kierowców i pieszych zapomina o prawidłowych zasadach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych. Sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę oraz o noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych jednocześnie zaznaczając, że jest to obligatoryjne poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Osoby, które mają zbyt małe elementy odblaskowe, a co za tym idzie są mniej widoczne na drodze, wyposażane są w odpowiednie „odblaski”. Funkcjonariusze uświadamiają przechodniów jak ważną rolę odgrywają te elementy i dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze.

Tylko podczas jednych działań „Pieszy – Bezpieczny – Widoczny po zmierzchu” mundurowi ujawnili 6 osób niestosujących się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym. Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Zambrów/red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *