RN
TwitterFacebook

Czas Świadectw: Depresja to nie wyrok – świadectwo Alana Garsteckiego

Depresja to wciąż temat tabu, trudno się przyznać, że jest się chorym – mówił w audycji Czas Świadectw wokalista i autor tekstów zespołu Eleanor Gray. Jedna z piosenek, którą napisał Alan Garstecki opowiada o jego osobistym doświadczeniu, zmaganiu z tą właśnie chorobą.

Na antenie Radia Nadzieja gość Beaty Borkowskiej, zdradził co daje mu siłę mierzyć się z depresją. To co przede wszystkim mu pomaga to terapia, pomoc specjalisty, ale też bliskość, obecność drugiego człowieka:

Uważam, że jest mnóstwo ludzi którzy nie mówią, że mają taki problem, a na pewno mają obok siebie kogoś kto by im pomógł. Więc bardzo ważną kwestią jest kwestia przyjaciół, rodziny która jest wokół nas. (…) Jeżeli zauważymy jakikolwiek symptom, że coś złego może się dziać z taką osobą, albo jeśli ktoś do nas przychodzi i prosi o pomoc, to udzielajmy takiego wsparcia. Czasem wyjście na kawę, do kina, potrafią działać cuda, i mówię to ze swojego doświadczenia – mówił gość audycji Czas Świadectw, Alan Garstecki.

Jednym z tematów rozmowy była także muzyka, która mimo mocnego brzmienia może nieść nadzieję i mobilizować do walki o siebie.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + twelve =