RN
TwitterFacebook

20-latka jechała 115 km/h na pięćdziesiątce

Policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym. To już 42 taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego w tym roku.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi z grajewskiej „drogówki” systematycznie kontrolują prędkość, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez internautów  na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno z takich zgłoszeń  zostało zweryfikowane wczoraj w godzinach popołudniowych. O godzinie 17:20 o skuteczności pracy policjantów i aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonała się 20-letnia kierująca fordem.

Kobieta jechała drogą krajową nr 61 przez miejscowość Miecze z prędkością 115 km/h.  mieszkanka powiatu nowosądeckiego przyznała się do wykroczenia i została ukarana mandatem karnym. Dodatkową konsekwencją takiego zachowania na drodze jest utrata prawa jazdy na co najmniej 3 miesiące.

W tym roku to już 42 kierowca, któremu grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *