RN
TwitterFacebook

Bal Wszystkich Świętych w Grajewie [FOTO]

W sobotę (29.10) w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych. Ruch Lednicki działający od ponad roku po raz drugi wyszedł z inicjatywą do młodych ludzi, aby zachęcić ich do radosnej zabawy ze świętymi.

– Pomysł na Bal Wszystkich Świętych pochodzi z kalendarza liturgicznego. Wspomnienie Wszystkich Świętych jest pewną alternatywą dla imprez organizowanych z okazji halloween – mówi ks. Łukasz Lipiński, duszpasterz Ruchu Lednickiego.

Ponad 100 uczestników zebrało się na wspólnej Mszy świętej, a następnie przeszło do domu parafialnego, w którym odbywała się zabawa.

Wśród osób, które się przebrały można było przybliżyć sobie takich świętych jak św. Jadwigę czy św. Ojca Pio. Dzieci bardzo zaangażowane były w tworzenie swoich strojów, co było można zaobserwować podczas balu.

W trakcie trwania balu odbyły się przeróżne tańce i zabawy. Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny oraz konkurs na najlepsze przebranie. – Jest to nauka poprzez zabawę, ponieważ poprzez konkursy: „Namaluj swojego Świętego” czy „Najlepszy strój Świętego” mimowolnie przybliżają sobie postać danego Świętego. Wierzymy, że to zasieje w ich sercach jakieś ziarno i w przyszłości będą chciały naśladować tego świętego – mówi Rafał Orzechowski, jeden z członków Ruchu Lednickiego.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwało ponad 30 animatorów, od których każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę w postaci waty cukrowej.

Paulina Wiśniewska/fot. Ruch Lednicki Grajewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *