RN
TwitterFacebook

Czy w Grajewie będą przebudowywane kolejne ulice?

W biurze poselskim posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego odbyło się spotkanie z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddziału w Białymstoku Wojciechem Borzuchowskim. Spotkanie dotyczyło planów przebudowy dróg w Grajewie oraz budowę ścieżek rowerowych. 

W spotkaniu, oprócz posła Kazimierza Gwiazdowskiego oraz dyrektora GDDKiA wzięli także udział samorządowcy: burmistrz miasta Dariusz Latarowski, wójt gminy Grajewo Stanisław Szleter, starosta powiatu grajewskiego Zygmunt Kruszyński oraz burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki.

Zebrani debatowali nad ustaleniem wspólnych działań, dotyczących przebudowy ulic: Ełckiej, Kopernika oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Podjęto także rozmowy w sprawie budowy ścieżki rowerowej Toczyłowo-Tama oraz Grajewo- Ruda i Grajewo- Prostki.

Toczą się rozmowy między innymi jak rozwiązać sprawę przebudowy ulicy Kopernika. Jest ona w bardzo złym stanie technicznych. W grę wchodzi zerwanie całej nawierzchni, wyrównanie tego terenu, a następnie położenie nowej nawierzchni.

Podjęto również temat budowy ścieżki rowerowej Toczyłowo- Tama, aby połączyć dojazd z Grajewa do Rajgrodu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała sprawdzić jak można poprowadzić tam ścieżkę, z uwagi na specyfikę gruntu. Burmistrz Grajewa zgłosił również problem bezpieczeństwa ruchu od stadionu do parafii Św. Jana Pawła II, a także problem korków oraz włączenia się do ruchu w miejscu nowo-wybudowanego półronda.

Jak wyjaśniał poseł na sejm RP Kazimierz Gwiazdowski – W tej chwili zostaną wysłane przez samorządy listy intencyjne do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Myślę, że w przeciągu dwóch miesięcy otrzymają one odpowiedzi, mamy nadzieję, że będą one pozytywne. Będziemy się starali wspólnie te zadania realizować.

Na dzień dzisiejszy toczą się jednak tylko rozmowy. Więcej danych mamy poznać za kilka miesięcy kiedy zostaną wystosowane odpowiednie dokumenty.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *