RN
TwitterFacebook

Duże zainteresowanie Muzeum Mleka w Grajewie

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od września br. obiekt odwiedziło ponad 300 osób.

Muzeum powstało w grudniu 2016 roku. Od tamtej pory bywało różnie jeżeli chodzi o zwiedzających. Dopiero, gdy obiekt nabrał kolorów, a przed budynkiem znalazły się figury krów, kanki, w których zasadzone są kwiaty oraz ławeczki zrobiło się bardziej tłoczno.

Obiekt odwiedzają grupy zarówno szkolne jak i zorganizowane np. seniorów. Muzeum gościło już mieszkańców m.in. z Suwałk, Ełku, Białegostoku, Poznania.

Wczoraj (24.10) muzeum mleka odwiedziła Szkoła Podstawowa z Białegostoku. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni nowoczesnymi technologiami, które są wykorzystane do przedstawiania informacji. Jak wyjaśniali uczestnicy wycieczki, to dla nich coś nowego i interesującego. Wiele rzeczy ich zaciekawiło. Najczęściej uczniowie zwracali uwagę na fakt, że mleko owcze było kiedyś bardziej znane od krowiego.

Od września br. zaczęły przyjeżdżać do Grajewie grupy z różnych szkół. Głównie są to szkoły podstawowe, ale zdarzają się również licealne. W tym miesiącu muzeum odwiedziło 161 osób, a jeszcze zarezerwowane są trzy grupy. Obecnie pracownicy obiektu przyjmują ciągle zgłoszenia. Na listopad umówiono pięć grup między innymi z Warszawy i Białegostoku.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 2 =