RN
TwitterFacebook

Dzień z Podlaską Oktawą Kultur w Grajewie [FOTO]

W Grajewskim Centrum Kultury odbył się występ dwóch formacji w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, czyli XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Na scenie zagościła serbska orkiestra pod nazwą Orkestra Kristijana Azirovića oraz polski zespół taneczny „Woda na Młyn”.

Bałkańska Orkiestra Kristijana Azirovića powstała w 2004 r. W 2008 r. grupa zakwalifikowała się do prestiżowego festiwalu GUCA, który jest największym wydarzeniem muzycznym bałkańskich instrumentów, szczególnie trąbki. Pełna wigoru i serbskiego ducha muzyka rozgrzała tego dnia scenę GCK.

Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy, instruktorów i byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale i ogólnopolską niszę tańca ludowego. Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. Zespół łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu.

Oba występy niewątpliwie oczarowały publikę kończąc prośbami o bis! To jednak nie koniec atrakcji kulturalnych w Grajewie. Od 4 do 9 sierpnia w tzw. „parku z czołgami” przy ul. Wojska Polskiego odbywać się będzie Kulturalny Deptak, czyli wakacyjne wydarzenie z mnóstwem różnorodnych atrakcji na każdy dzień. Będzie też Zakończenie Lata 2019, które odbędzie się 23 sierpnia na terenach przy Klubie Hades (ul. Legionistów 9).

GCK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *