RN
TwitterFacebook

Gimnazjalne impresje w Grajewie

W Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka została otwarta wystawa obrazów pt: “Gimnazjalne impresje”.  Są to prace plastyczne jedenastu uczennic Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie.

Pomysłodawcą wystawy jest Tomasz Szewczyk, nauczyciel oraz opiekun koła plastycznego. Bardzo się cieszę, że mam tak bogate osobowości, tak trudne czasami, ale ja jako artysta doskonale je rozumiem. Jestem niesamowicie szczęśliwy – podkreślał wielokrotnie nauczyciel. Koło plastyczne funkcjonuje od niedawna, bo zaledwie jedno półrocze, ale jak mówią uczennice. na pewno wiele się już nauczyły i jeszcze wiele przed nimi.

Autorami prac było jedenaście uczennic: Kinga Wołkońska, Zuzanna Borawska, Martyna Pietrzak, Wiktoria Ziobroniewicz, Marta Siłakowska, Karolina Gajownik, Aleksandra Jadzewicz, Klaudia Sochacka, Patrycja Zalewska, Kamila Szulc oraz Dominika Golubiewska. Wszystkie przygotowały na wystawę pracę o dowolnej tematyce. Między innymi można zobaczyć człowieka jako ptaka uwięzionego w klatce, który jak mówi autorka, ma symbolizować wolność. Można znaleźć tam zarówno narysowane postacie realistyczne (portrety), ale również zupełnie wymyślone w głowach autorek.

Prace uczennic można oglądać do końca kwietnia w holu Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =