TwitterFacebook

Gmina Grajewo. Poszukiwania na jeziorze Toczyłowo zawieszone

Przez cały wczorajszy dzień w akcji poszukiwawczej brało udział 20 strażaków. Do pracy ruszyli po telefonie wędkarzy, którzy znaleźli koszulkę i buty należące najprawdopodobniej chłopca nad brzegiem jeziora Toczyłowo w gminie Grajewo. Służby zdecydowały się zawiesić poszukiwania, póki ktoś nie zgłosi zaginięcia dziecka. 

Przypomnijmy, w środę około godziny 6 rano strażacy otrzymali zgłoszenie od wędkarza o porzuconych nad brzegiem jeziora Toczyłowo dziecięcych rzeczach. Służby natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą.

Na miejcie została zadysponowana specjalna grupa ratownictwa wodno-medycznego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa. Dojechali też do nas strażacy nurkowie z Giżycka. Pierwsze działania były prowadzone przez nurków pod wodą, a następnie przy użyciu sonaru mówi starszy kapitan Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Grajewie.

Działania nie potwierdziły obecności pod wodą poszukiwanej osoby i po ponad 4 godzinach poszukiwania zostały zakończone. Jednocześnie brzeg jeziora sprawdzili policjanci z psem służbowym, który nie podjął tropu. Dziś poszukiwania nie zostały wznowione, bo do tej pory do żadnej z okolicznych komend nie wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu dziecka.

mb/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *