RN
TwitterFacebook

Gmina Radziłów: W dawnej szkole miejsce znajdą seniorzy

Samotni seniorzy znajdą tam wsparcie, opiekę i spokój – w Mścichach (gm. Radziłów) adaptację przechodzi budynek dawnej szkoły. Do 30 listopada prace mają się zakończyć i oddany zostanie do użytku dom pomocy społecznej.

Nie wszystkie rodziny dbają o dobrze o swoich rodziców, o swoją rodzinę. To jest taka propozycja społeczeństwa dla ludzi starszych, którzy mogą liczyć na to, że państwo i samorząd nie zostawią ich samych sobie tylko będzie o nich dbało. Będzie propozycja pójścia do kapliczki, do kościoła, możliwość skorzystania z ćwiczeń turystycznych pod okiem specjalistów i lekarzytłumaczy wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

W realizacji inwestycji pomaga dofinansowanie z województwa podlaskiego, podkreśla Olbryś i dodaje że takich miejsc powinno powstać więcej :

– Była tam szkoła, która nie miała naboru i był w miarę dobry techniczny budynek, który trzeba było dopasować do dzisiejszej sytuacji. Wójt gminy Radziłów wpadł na pomysł, żeby uatrakcyjnić budynek i go wyremontować, aby przekazać go osobom starszym, którzy potrzebują opieki innych ludzi. I tak się staje, powoli inwestujemy w ten budynek. Takich instytucji jest szalenie dużo potrzebnych w naszym regionie. Jakby takich ośrodków było po dwa w każdym powiecie to by nie było ich za dużo – wyjaśnia.

Całkowity koszt adaptacji budynku to 445 tyś zł. Połowa to dofinansowanie z województwa. Planowany termin przyjęcia pierwszych pensjonariuszy w domu pomocy społecznej w Mścichach to maj 2020 roku.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *