RN
TwitterFacebook

Gmina Rajgród: Jechał traktorem bez świateł. Okazało się, że był pijany

Kierowca traktora nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 61-letni mieszkaniec gminy Rajgród nie dość, że jest pod wypływem alkoholu to nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd badan technicznych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Posterunku Policji w Rajgrodzie, w miniony wtorek 21 kwietnia, tuż przed północą, na jednej z dróg powiatowych w gminie Rajgród zauważyli nieoświetlony ciągnik rolniczy wraz z podpiętymi bronami. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Ciągnik jechał środkiem drogi stwarzając zagrożenie innym kierowcom. Po przejechaniu kilkuset metrów funkcjonariusze wyprzedzili ciągnik, a następnie zmusili uciekiniera do zatrzymania pojazdu.

– Okazało się, że 61-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd aktualnych badań technicznych. Z kolei badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Rajgród noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem – mówi sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

KPP Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 1 =