RN
TwitterFacebook

Gmina Rajgród: Uciekał przed policją niesprawnym ciągnikiem

Grajewscy funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, który jechał ciągnikiem bez świateł. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, w miniony piątek, 4 października, tuż po zmierzchu, na jednej z dróg powiatowych w gminie Rajgród zauważyli nieoświetlony ciągnik rolniczy wraz z podpiętą zgrabiarką. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca jednak miał inne plany i postanowił uciec mundurowym. Ciągnik przejechał przez rów, gdzie zgubił zgrabiarkę, a następnie wjechał na grząskie pole. Policjanci pojechali inną drogą aby przeciąć traktorzyście drogę ucieczki.

W pewnym momencie zauważyli na polu unieruchomiony w błocie ciągnik, a jego kierowcę stojącego przy przystanku autobusowym. 19-latek od razu przyznał się do kierowania ciągnikiem. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, bo po prostu wystraszył się policjantów. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Młody kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

KPP Grajewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 3 =